Yükseliş Koleji Bisiklet Şöleni Yoğun İlgi Gördü

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü, ‘Otomobilden İn Bisiklete Bin’ temalı bisiklet şöleni düzenledi.

Yüzlerce kişinin katıldığı bisiklet şöleninde 7’den 70’e herkes sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve kulüplerinin de tam destek verdiği bisiklet şöleni, her yıl daha genişleterek festival şeklinde yapılacağı söylendi.

Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İSTE Rektörü Prof Dr Tolga Depci, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı dr Asaf Güven, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş,  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ve daha çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Bölge bürokrat ve belediye başkanlarının da makam araçlarından inip bisikletleriyle pedal çevirdiği şenlik, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü önünde müzik şöleni ve halaylar, ikramlarla başladı.

Sağlık için pedal, hayattan tad al ve otomobilden in bisiklete bin temalı bisiklet şenliğine yaklaşık bin kişi katıldı.

Adana Abit Grubu, Mersin Zirve Grubu, Şanlıurfa Urbit ve Osmaniye Bisiklet Gruplarının yanısıra, Erzin 2 Gün 2 Teker, Dörtyol İlk Kurşun, Dörtyol Bisiklet Gezginler, Antakya Bisiklet Sevdalıları, Hatay Bisiklet, İskenderun ve Arsuz Bisiklet grupları ekipleriyle birlikte şölene katıldılar.

Bisiklet gruplarının liderleri, şöleni hazırlayan ve destekleyen herkese teşekkür ederken, birincisi olmasına rağmen büyük bir katılımın olmasından dolayı da Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen, Genel Müdür Aykut Davut Öktem’e teşekkür ettiler.

Hatay Büyükşehir Belediyesi bandosunun müzikleriyle renk kattığı şölende, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Kurucusu Nuri Üysen tüm katılımcılar ile bürokrat ve belediye başkanlarını karşıladı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü önünden çıkış yapan bisiklet tutkunları, Arsuz ve İskenderun emniyet müdürlüğü ekiplerinin aldığı tedbirlerle güvenli bir şekilde sağlıklı yaşama pedal çevirdiler.

İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda buluşan bisiklet tutkunları, HBB Bandosu eşliğinde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular.

Bol bol hatıra fotoğrafı da çekilen bisiklet tutkunları, ardından Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü’ne geri döndüler.

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Kurucusu Nuri Üysen’in bisiklet hediyesi çekilişlerinde, Metehan Nohutoğlu, Arda Taşyürek, Ada Altunay ile Çağrı Ergan birer yarış ve dağ bisikleti kazandılar.

Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen, Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet kulüpleri, katılım gösteren herkese, velilere, bisiklet şöleninin proje ve uygulama aşamasında emeği geçen tüm idari kadro, eğitimciler ve personele teşekkür etti.

Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem de, şehir dışında yoğun programı sırasında bisiklet şölenini sosyal medya hesaplarından verilen canlı yayından izledi. Bisiklet Şöleninin başarılı olması sonrası Türkiye Bisiklet Federasyonu, bisiklet kulüpleri, emeği geçen herkese teşekkür eden Aykut Davut Öktem, Yükseliş Koleji’nin sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapmaya devam edeceğini söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.