Yayladağı Kur’an Kursu Hizmete Açıldı

Hatay Yayladağı ilçesine bağlı Bozlu Mahallesi’nde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an Kursu açıldı.

Açılışa, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Siyasi Parti ilçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran Kursunun açılış kurdelesini Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe davetliler ile kesti.

Önceliğimiz Çocuklarımızın Eğitimi

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemizde yaşayan çocuklarımızın eğitimine destek verdik, vermeye devam edeceğiz. ilçemizin önemli iş insanlarının katkısıyla Kur’an kursumuzu hizmete açıyoruz. Çocuklarımız Kur’an’ı Kerim’i öğrenip benimsemelerini öncülük edecek kişilere yardım ve desteklerimiz devam edecektir. Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açılmaktadır. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Katkılarından dolayı İş Adamlarımız M. Şerif Bilgi ve Cuma Bayraktar’a teşekkürlerimizi sunar, mahallemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

 Yapılan konuşmaların ardından protokol mensupları ile sınıflar gezildi ve destek veren iş insanlarına günün anısına plaket verildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.