Yanık, “Proje Okulları Rezaletine Dur Demenin Vakti Geçmektedir”

Proje Okullarında yapılan yanlış uygulamaların bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini belirten Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, sınavla seçilen ve akademik bilgi seviyesi yüksek öğrencilerin heba edilmeye devam edeceğini söyledi.

Proje okulları uygulamasına sitemde bulunan Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, “Proje okullari meselesine acil bir çözüm getirilmezse sınavla seçilen, akademik bilgi seviyesi yüksek, memleketin en iyi öğrencileri diye bileceğimiz çocuklarımız hebâ edilmeye devam edilecek. Tanıdığı eşi dostu olmasa sendika değiştirmese, mesleğinde fark yaratamamış, kariyeri liyakati olmayan ömrü boyunca bu okulların kapısından dahi geçemeyecek adamların yönetici olduğu, öğretmen olduğu bu okullar resmen iyi öğrencileri akademik manada katlediyor.

Bunu söylerken bu okullarda gerçekten işini güzel yapan yönetici de öğretmende var. Onlar bu okulların başarı ve temiz yüzünü oluşturuyor. Onlara sözümüz yok, onlar hepimizin gururu! Allah aşkına birisi çıksın ve bu öğrenci katliamına dur desin!

Bu okullara çocuklarını gönderen velilerin ve çocukların kendince sitemini duyunca tekrar tekrar uyarma ihtiyacı hissediyoruz. Bu işlere vesile olanlar gerçekten vebal altında bu vebal nasıl çıkar bilmiyorum? Bu proje okulları rezaletine dur demenin vakti gelmiş ve geçmektedir. Her geçen yılda bir nesil kaybediliyor” diyerek, tepkisini dile getirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.