Yanık, “Idealismimizi Anlatacak Örnek çok,  Sizde Bunu Anlayacak Yürek, vicdan, İdeal Yok!”

Ülke gündeminde olan “İdealist Ögretmen” tartışmasına Türk Egitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık”ta ortak oldu. Başkan Yavuz, “Biz Öğretmenlerdeki idealizm olmasa pandemide gece gündüz çalışmazdık” dedi.

Baskan Yavuz Selim Yanık, “Öğretmen olarak, Bilal Efendinin dediğini çok önemsemiyorum. Onun durumu belli. Ama onun dediğini alkışlayan prof unvanlı sayın TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve orda ki bircok insana hiç yakıştıramadım. İnşallah ‘yanlış görmüşümdür!’ diyorum. Elbette ki insanlar geçimini sağlamak için bir meslek yapıyor. Biz öğretmenlerde tum insnlar gibi mesleğimizi yapiyoruz. Ama öyle işler yapiyoruz ki bunun tarifi gorev tanımimizda, mevzuatmizda yok. Bunları bize sadece ideallerimiz yaptiyor bilin efendiler.

Biz Öğretmenlerde ki idealizm olmasa pandemide gece gündüz çalışmazdık, depremde çadırlarda konteynerlerde nöbet tutmazdık. İstiklal Marsi okutacağız diye gözlerimiz oyulup bayrak direklerine asılarak Şehid edilmezdik. Daha küçücük çocuklarımızla beraber kurşuna dizilmezdik. Sehit Necmettin Öğretmen, Şehit Aybüke, Sehit Orhan Gök, Sehit Yasemin Tekin ve kurşuna dizilmiş küçücük bebesi, olmazdık. Öksüz, yetim bir çocuğa anne baba olmak için var gücümüzle çalışmadık. Yoksul çocuğa defter, kalem, kitap kıyafet olup köy köy, şehir şehir, gezmedik.

Bir çocuk daha kazanalım diye uyuşturucu tacirlerinin bıçaklarının önünde can vermezdikDoğubayazıtta cocuklar üşümesin diye Soba yakarken yanarak sehit olmazdık… Idealismimizi anlatacak örnek çokta sizde bunu anlayacak yürek, vicdan, ideal yok!” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.