Yanık, “Eğitim ve Öğretim Yılı Sona Erdi. Tatili Fırsata Çevirin!”

2021-2022 eğitim öğretim yılının bugün alınan karnelerle bittiğini söyleyen Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubesi Başkanı Yavuz Selim Yanık, yaz tatilini asla tembellik veya yanyatmak olarak görülememesi gerektiğinin altını çizerek, yaz tatilini çocuklarımızın milli ve manevi değerler eğitimi almaları için fırsata çevirmesini bilmemiz gerektiğini belirtti.

Başkan Yanık, Türkiye geneli temel egitim ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören yaklaşık 18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 Milyon öğretmen arkadaşlarının Haziran 2022 Cuma günü yani bugün karne alarak yaz tatiline çıktıklarını kaydetti. Başkan Yanık, “Tatil, uzun ve yorucu bir eğitim-öğretim döneminin ardından öğrencilere ve öğretmenlere verilen bir haktır. Çocuklarımızın bu tatili daha verimli kullanması için anne ve babalara hatta kamu yönetimine büyük görevler düşmektedir.

Tatil her ne kadar dinlenmek için gibi görüksede asla tembellik, yatmak, üretmeden calismamak demek değildir. Bizim kültürümüzde tatil, yaptığımız işe bir müddet ara verip daha güzel, hayırlı, anlamlı işler yapmak demektir.

Düşünsenize başkentte üst düzey bir bürokrat olarak görev yapan bir vatandaş ve ailesi tatil için geliyor, köyünde, tarlada babasına kardeşine yardım ediyor. Yada çocuklarını atasinin, dedesinin yanına gönderip bir müddet onlara yasamasina vesile oluyor. İşte demek istediğim tamda bu.

Bu örnekten yola çıkarsak ailelerin, çocuklarının tatilini verimli, anlamlı ve kültürümüz dolu geçirebilmesi için gerekli ortami oluşturması gerekir. Yaz tatilini çocuklarımızın milli ve manevi degerler eğitimi almaları için fırsata çevirmesini bilmeliyiz.

Bu mihvalde söylenecek söz çok ancak ne yapılması gerektiği hususuna hemen hemen tüm ailelerin çesitli araçlarla ulaşacağını biliyorum o yüzden fazla söze gerek olmadığı kanaatindeyim.

Bu vesileyle 2021-2022 yılı eğitim öğretim yılı sonu yaz tatilinin, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden temenni ediyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.