VEKİL KARA, “HATAYLILARIN SAĞLIĞI, TEHDİT ALTINDADIR”

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Hatay’da yaşanan küvetli yağışlar neticesinde özellikle konteyner kentlerde yaşayan yurttaşların sağlığının tehdit altında olduğunu belirtti.

Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, “Bu hafta Hatay’da kuvvetli yağışlar neticesinde yine su taşkınları meydana gelmiş, hem birçok konteyner kent hem de şehirdeki birçok bölge sulara teslim olmuştur.

Zarar gören köprüler, ulaşılamaz hale gelen yollar, aksayan şehir içi ulaşım, taşan rögar kapakları, şehir içinde mahsur kalan yurttaşlarımız, çevresi ve içi su dolan, çamur içinde kalan konteyner kentler; tüm bunlar neticesinde yurttaşlarımız isyan noktasına gelmiştir. Antakya’da, İskenderun’da neredeyse iki ayda bir bu tarz su taşkını haberleri duyuyoruz. Öyle bir noktadayız ki Antakya’da bazı yerlerde eğitime 1 gün ara verilmek durumunda dahi kalındı.

Halbuki, depremin üzerinden 15 ay geçti, buradan soruyoruz; ne zaman harekete geçeceksiniz. Hala daha yurttaşlarımıza yaşanabilir bir yer sunabilmiş değiller. Özellikle, konteyner kentteki yurttaşlarımızın sağlığı, Hataylıların sağlığı, tehdit altındadır” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.