Uzman Çocuk ve Ergen Psikoloğu Yonca Karpuz, Atölye Nedir? (Aktif Eğitim) Hakkında Bilgiler Verdi

Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi, Uzman Çocuk ve Ergen Psikoloğu Yonca Karpuz ile Çocuk Gelişimi Uzmanı Semanur Demir, Atölye nedir? ‘Aktif Eğitim’ hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Uzman Çocuk ve Ergen Psikoloğu Yonca Karpuz “Atölye bizlere duyarak unutmamanın, görerek hatırlamamanın ve yaşayarak anlamanın anahtarını sunmaktadır”  diyen Karpuz Katılımcılarınızın farkında olarak veya olmayarak öğrendiklerini beyinlerine kalıcı olarak yerleştirmelerini sağlar” dedi.

Atölye Nedir? (Aktif Eğitim)

Psikolog Yonca Karpuz “Son yıllarda Atölye (Aktif Eğitim) dünya çapında yaygınlaşan etkin bir eğitim sistemi haline gelmiştir. Katılımcıların ‘yaşayarak öğrenme’ olarak tanıdığı aktif eğitim; kişilerin objelerle direkt olarak çalıştığı, insanlar, fikirler ve olaylarla doğrudan ilişki içinde edindiği deneyimlerini yorumlayarak yeni anlayışlar geliştirdiği bir öğrenme şeklidir. Gelişim ve psikolojik süreçlere direk gözlem ve iç görü kazandırmaktadır” açıklamasında bulundu.

Psikolog Yonca Karpuz “Atölye, bireylerin gelişmesini ve performansını artırmak için kullanılan en etkin yöntemdir. İyi tasarlanmış ve hazırlanmış bir atölyeye herkesin ihtiyacı vardır. Etkin ve verimli bir eğitimin anahtarı yalnızca göstermek ve anlatmak değildir. Anlattığınız bilgiler otomatik olarak katılımcıların beynine yerleşmemektedir. Bunu katılımcıların kendilerinin gerçekleştirmesi gerekir. Aktif eğitim yani atölye bir yaşayarak öğrenme metodudur. Katılımcılarınızın farkında olarak veya olmayarak öğrendiklerini beyinlerine kalıcı olarak yerleştirmelerini sağlar. Atölye bizlere duyarak unutmamanın, görerek hatırlamamanın ve yaşayarak anlamanın anahtarını sunmaktadır” dedi.

“Her Alana ve Bireye Hitap Etmekteyiz”

Atölyelerimiz birçok alana ve bireye hitap ettiğini dile getiren Uzman Çocuk ve Ergen Psikoloğu Yonca Karpuz “Kurumumuzda, Hareket Atölyesi, Ebeveyn Olmak atölyesi, Dikkat ve Zeka Atölyesi, Mahremiyet Atölyesi, Öz-Bakım Atölyesi, Bir Otizm Atölyesi,  Çocuğumla Sanat Atölyesi, Ergenlerde Psikolojik Sağlamlık Atölyesi, Ergenlerle Sağlıklı İletişim Kurma Atölyesi, Çocuklarla Sağlıklı İletişim kurma atölyesi ve Çocuk Oyun Grubu atölyesi olmak üzere her alana ve bireye hitap etmekteyiz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.