Uygur Kardeşler, “Süt Kardeşler” Oyunu İle Hataylıların Karşısına Çıktı

EXPO 2021 Hatay’da sanat dolu bir gece daha yaşandı. Süheyl-Behzat Uygur kardeşlerin sevilen oyunu Süt Kardeşler, Antakya’daki EXPO alanında tiyatro severlerle buluştu. Serin havaya aldırış etmeyen yaklaşık 5 bin Hataylı, saatler öncesinden amfi tiyatroyu hınca hınç doldurdu.

Amfi tiyatroyu dolduran binlerce Hataylı, iki perdelik komedi oyunu ile unutulmaz dakikalar yaşadı. Bol kahkahanın, bol eğlencenin yer aldığı gecede alkışlar eksik olmadı. Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın romanından uyarlanarak Nejat Uygur tarafından ilk defa sahnelenen “Süt Kardeşler” oyunu, bu kez oğulları Süheyl ve Behzat Uygur’un performansıyla Hataylı sanatseverlerin karşısına çıktı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ta keyifli oyunu vatandaşlarla birlikte izledi.

Oyun sonunda Hatay’ın kendileri için ayrı önemi olduğunu söyleyen Behzat Uygur, “Hatay, Nejat Uygur Tiyatrosu’nun kuruluş yerlerinden bir tanesidir. Nejat Uygur buradaki çarşılarda bilet satarak tiyatrosunu kurdu. Bu gece çok güzel bir ortam oldu. Çok şahane bir yer yapılmış. EXPO ve bu alan ile gurur duyduk. Yazın ilk oyununda bizi sizlerle buluşturan Başkanımız Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederiz” dedi ve Hatay’da bir oyun daha oynayacaklarının sözünü verdi.

EXPO alanındaki amfi tiyatroda ilk kez tiyatro oyununun sahnelendiğini söyleyen Lütfü Savaş, “Bu güzel sahnede sizi izlemek çok keyifliydi. Çok güzel bir oyundu. Bu soğuk havada hiç üşümedik. Buraya gelerek bizi onurlandırdınız ve EXPO 2021 Hatay’a şeref verdiniz” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.