Türkiye, Birkez Daha Recep Tayyip Erdoğan  Dedi…

Türkiye, seçim heyecanını bir kez daha yaşadı. 28 Mayıs 2. tur cumhurbaşkanlığı seçimlerinin resmi olmayan sonuçları belli oldu. Seçim yasaklarının kaldırılmasının ardından YSK Başkanı Ahmet Yener son durumu açıklamak için ekranların karşısına geçti. Yener son açıklamasında, YSK’nın geçici seçim sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçildiğini açıkladı.

“HER VATANDAŞIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Cumhurbaşkanı seçimlerini kazanan Recep Tayyip Erdoğan, “Gerek 14 Mayıs’ta, gerek 28 Mayıs’ta tercihini hangi adaydan yana kullanmış olursa olsun, sandık başına giderek iradesine sahip çıkan, demokrasimizin gücünü ispatlayan her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte seçimin en sağlıklı şekilde yürümesi için görev yapan kamu personelini, parti temsilcilerini, sandık görevlilerini ve diğer herkesi tebrik ediyorum. Çok partili siyasi hayatımızın en önemli seçimlerinden birinde milletimiz kararını Türkiye Yüzyılından yana kullanmıştır.

Bugün rahmetli Menderes’in uğruna canını verdiği demokrasi hamlelerimizin en üst seviyeye ulaşma günüdür. Bugün rahmetli Özal’ın son nefesine kadar peşinde koştuğu büyük Türkiye hayalinin gerçeğe dönüşmesinin başlama günüdür. Bugün davalarına aşkla bağlı tüm adamlarının mücadelelerin gayesine ulaşma günüdür. Bugün bizim ülkemize kazandırdığımız eserlerin üzerine Türkiye Yüzyılının müjdesini verme günüdür. Bunu sizlerle yaptık. Bugün hem kendi vatandaşlarımızın, hem de kendi geleceklerini bizimle birlikte gören dost ve kardeşlerimizin zafer ve şükür dualarının arşa ulaştığı gündür.

Güven ve istikrar, bu iki kavram çok önemli. Siyasette arkadaşlarımla hep bunu konuştum. Bununla yola devam edeceğiz. Güçlü bir ekonomi yönetimini bu iki kavram üzerine kuracağız. Sanayiden enerjiye her alanda giderek artan üretim gücümüzün sağladığı imkanları, herkesi şaşırtacak yeni bir ekonomi atılımının lokomotifi haline getireceğiz. Gabar’da petrol çıktı. Yatarak değil, çalışarak çıktı. Bununla birlikte küresel gelişmelerin bozduğu dengeler yeniden kuruluyor. Türkiye’nin bu tabloda çok farklı bir gücü olacak” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.