Turhan; “Bu Topraklara Terörist Başının Davet Edilmesi Kabul Edilemez!”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan,  Genişletilmiş Şubat Ayı İl Divan Toplantısı’na katılmak üzere Hatay’a geldi. Burada konuşan Genel Başkan Turhan, İsrail’i devlet olarak kabul etmediklerini söylerken, “Şehit kanlarıyla sulanmış bizim ülkemize eli kanlı bir teröristi, bir devlet başkanı olarak kimse karşılamamızı beklemesin” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi’nin Antakya’daki binasında düzenlenen ve yoğun ilginin olduğu programa Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Diyanet Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, çeşitli STK temsilcileri, Akademisyenler, AGD ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, sinevizyon gösterimi ile devam etti. Ardından, AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan kısa bir konuşma yaptı.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan konuşmasında, “Deizm’in kol gezdiği bir dönemde Anadolu Gençlik Derneğimize çok daha fazla görev düştüğü hepimizi malumu. Artık Türkiye’de gündem belirleyen bir STK olarak, milli ve manevi meselelerde öncü bir kuruluş olan AGD’miz son dönemde çok daha etkin şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bizlerde katkılarımızla taçlandırmış olacağız” dedi.

Daha sonra söz alan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Salih Turhan, önce gençlere yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti ardından da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Turhan, derneğin İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un Türkiye’ye gelişini protesto etme nedenlerini açıklayarak, “Dünyanın en büyük terörist grubunun başkanı, bakın devlet demiyorum, çünkü İsrail’i devlet olarak kabul etmeyiz. Filistin toprakları bizim topraklarımızdır. İsrail dünyanın en büyük terörist grubudur. O açıdan bizim ülkemize bir düğüne, bayrama davet edilir gibi aylar öncesinde davet edilmesini kim söylerle söylesin kabul edemeyiz. Bu insanın bizim ülkemize gelmeye hakkı yoktur. Çünkü bu ülke şehit kanlarıyla sulanmış bir diyardır ve eli kanlı bir teröristi, bir devlet başkanı olarak kimse bizim karşılamamızı beklemesin” diye konuştu. Konuşmaların ardından Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi kış etkinliklerinde başarı gösteren öğrencilere Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan tarafından plaket verildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.