Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi 2’ci Şubesini Dörtyol’da Açtı

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi’nin Dörtyol ilçesinde ikinci şubesinin açılış kurdelesini kesti. Açılışta konuşan Başkan Keskin, çocuklarımızın bir çoğu küçük yaşlarda uzman eşliğinde tedaviye ihtiyaç duyduğunu söylerken, Dörtyol ilçesinde eksikliği hissedilen böyle bir merkezin bu açılış ile giderildiğini belirtti.

İskenderun’dan sonra Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bir şube açan Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi’nin açılış törenine; Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, İş İnsanı Osman Çevik, Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi uzmanları ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, “Böyle bir merkezin Dörtyol ilçemizde kesinlikle ihtiyaç olduğunu söyleyebilirim. Böyle bir gerekliliği sizler sayesinde gidermiş oluyoruz. Bildiğiniz gibi çocuklarımızın bir çoğu küçük yaşlarda uzman eşliğinde tedaviye ihtiyaç duyuyor. Aileler ne kadar çaba gösterse de yetersiz kalıyor. Sizlerin vesilesiyle bir çocuğun kendini iyi hissetmesi için çaba sarf edeceğiz. Bu aile ve çocuk için çok önemli. Çocuğun sağlıklı olması demek toplumun huzuru demektir” dedi. Başkan Keskin, merkezin hayırlı hizmetler vermesi dileğinde bulunurken, girişimcileri kutladı ve tüm kadroya başarılar diledi.

Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi Kurucusu Psikolog Turgay Şenay, “Hatay’da ikincisi şubemizi Dörtyol’a açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dörtyol ve çevresine çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar için 6 uzman çocuk psikoloğu kadromuzla psikoterapi hizmeti verilecektir” dedi. Toprak Psikoloji ve Dil Konuşma Merkezi çatısı altında; psikolog, egroterapist, çocuk gelişimcisi, klinik psikolog, dil konuşma terapisti ve özel eğitimciyle beraber danışanlarına çare olacaklarını da dile getiren Turgay Şenay, “Çocuk ergen psikolojisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öğrenme güçlüğü (Disleksi) otizm bireysel eğitimi, psikolojik danışmanlık (ruhsal bozuklukları), dil ve konuşma bozuklukları, dil konuşma terapisti, gelişimsel takip, oyun terapisi, duyu bütünleme terapisi alanlarında danışmanlık hizmeti de sunacağız” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.