TFF Plaj Futbolu Ligi Arsuz Etabı Tamamlandı

Arsuz Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Plaj Futbol Ligi Arsuz Etabı tamamlandı. Çekişmeli ve bir o kadar da zevkli geçen karşılaşmaların ardından şampiyon rakiplerini tek tek eleyen Arsuz Belediye Spor oldu.

Arsuz Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Plaj Futbol Ligi Arsuz Etabı, Arsuz Belediye Spor’un şampiyonluğu ile tamamlandı. 3 gün boyunca Karaağaç Halk Plajında gerçekleşen müsabakalarda kıyasıya mücadeleler yaşandı. Finale adlarını yazdıran Arsuz Belediye Spor ve Nardüzü takımı, finale yakış bir karşılaşma ortaya koydular. Normal süresi 4-4 berabere tamamlanana karşılaşmanın 3 dakikalık uzatma devresinde gülen taraf Azeri yıldızı Sahip Mammadov’un son saniyelerde röveşata ile attığı golle Arsuz Belediye Spor oldu ve Türkiye Süper Finallerinde Hatay’ı temsil etme hakkını da elde etmiş oldu.

Tüm sporculara teşekkür eden Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, “Böylesi ulusal bir spor turnuvasının ilçemizde yapılmış olmasından dolayı mutluyuz. Burada şampiyon olan takım ilçemizi, ilimizi Türkiye Süper Finallerinde temsil etme hakkını elde etmiş oldu. 3 gün boyunca Karaağaç Halk Plajımızda kıyasıya mücadeleler izledik. Ben başta şampiyon olan takımı ve turnuvada mücadele eden tüm takımlarımızı ve sporcularımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Müsabakaların ardından dereceye giren takımlara madalya ve kupaları protokol tarafından verildi. Ardından Litvanya Plaj Futbolu Milli Takım Sorumlusu ve Arsuz Belediye Sporun sporcusu olan Azeri yıldız Sahip Mammadov, Başkan Asaf Güven’e Litvanya Milli Takımının formasını hediye etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.