Şeyh Rıdvan Gassaloğlu, Bugün Hakkı Rahmetine Kavuştu!

Alevi Cemaatinin Kanaat Önderlerinden Şeyh Rıdvan Gassaloğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Bugün öğleden sonra Nardüzü Mezarlığına defnedilen Şeyh Rıdvan Gassaloğlu’nun vefatı sadece ailesini değil, sevenlerini ve Alevi cemaatini derinden üzdü.

83 yaşındaki Alevi Kanaat Önderi saygın ve değerli mümtaz insan Şeyh Rıdvan Gassaloğlu, geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı kısa süre önce hastanede kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. Mithat, İzzet, Kemal ve Remzi Gassaloğlu’nun babası olan Şıh Rıdvan Gassaloğlu, tüm müdahalelere rağmen bugün hakkı rahmetine kavuştu. Rahmetli Şeyh Rıdvan’ın vefatı yakınlarını, sevenlerini ve Alevi Cemaatini yasa boğdu. Bugün öğleden sonra Gürsel Mahallesindeki evinin önünden cenazesi kaldırılan Rahmetli Şeyh Rıdvan’ın naaşı Nardüzü mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Rahmetli Şeyh Rıdvan’ın cenazesine yakınlarının yanı sıra çok sayıda Alevi Cemaatinin Kanaat Önderleri ve sevenleri katıldı.

Analiz Hatay Haber Portalı olarak, Rahmetli Şeyh Rıdvan Gassaloğlu’na Allahtan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.