Savaş, “Tribünlerde Çocukların ve Kadınların Olması, Ayrı Renk Katıyor”

Bu sene ilk kez Kadınlar Süper Lig’de mücadele eden Bordo-Beyazlı kadın futbolcuları,  Kırıkhan’da 1207 Antalyaspor’u konuk etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ta Hatayspor kadın futbol takımını bu karşılaşmada yalnız bırakmadı. Hatayspor, karşılaşma sonunda rakibine 0-3 mağlup olurken Belediye Başkanı Savaş, hangi sonuç alınırsa alınsın Hatay şehrinin takımlarını bağrına bastığını belirtti.

Kadın futbol takımının süper lige alışmaya çalıştığını söyleyen Başkan Savaş, “Kadın futbol takımımız ilk kez bu yıl süper ligde mücadele ediyor. Yöneticilerimiz, hocamız ve futbolcularımız özveriyle çalışıyor. Ekip olarak buraya alışmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl çok daha iyi bir takımla erkek futbol takımımız gibi lige renk katacağımızı düşünüyorum. Kadınların sahada, tribünde daha fazla yer alması sporu daha güzel hale getirmektedir. Kadın varsa bereket, huzur ve fair-play oluyor. Stadyumlarda daha huzurlu maç seyrediliyor. Tribünlerde gençlerin, çocukların ve kadınların olması futbola ayrı renk katıyor. Hangi sonuç alınırsa alınsın Hatay şehri takımlarını bağrına basıyor. Sporda kadınlarımızın daha fazla yer almasını istiyoruz” dedi. Alınan sonuçlardan çok ortaya koyulan mücadelenin daha önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Savaş, sahada mücadele eden tüm takımı tebrik etti.

Hatayspor Genel Sekreteri Rahmi Vardı da gelecek sezon Hatay’a yakışan bir kadro kuracaklarını söylerken, takımı hiçbir maçta yalnız bırakmayan bordo-beyazlı taraftarlara seslenerek, “Maçlarımızı tüm ilçelerimizde oynuyoruz. Taraftarlarımız bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyor. Seneye ilk beşte bitirecek bir takım kuracağız. Bu konuda Başkanımız Lütfü Savaş’ın ve hocamızın çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Teknik Direktörü İlknur Aktaş da sezon değerlendirmesinde bulunarak gelecek sezon yapılanması hakkında konuştu. Göreve başladığı günden itibaren pozitif futbol oynamaya çalıştıklarını belirten Aktaş, “Play-Out oynayacak olsak da ligde kalacağımıza inanıyorum. Yeni sezonda üst sıraları hedefleyen bir kadro kuracağız. Gelecek sene taraftarlarımız bambaşka bir Hatayspor izleyecek” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.