Savaş; “Amacımız Çiftçimize ve Üreticimize Destek”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, zeytinin ana vatanı Altınözü’nde mahalle muhtarları ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Savaş, üretilen organomineral gübrenin yakın zamanda üreticilere ulaştırılacağını belirtti.

Ziyaret, Kıyıgören, Mayadalı, Keskincik, Kansu, Boynuyoğun ve Yarseli mahallelerinde kırsal kalkınma projesinin yeni bir ayağı olan gübre çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Üretilen organomineral gübrenin yakın zamanda üreticilere ulaştırılacak. Artan fiyatlar yüzünden çiftçiler bu sene taban gübresi atamadı. Gübre fiyatları en az yüzde bin arttı. Ürettiğimiz gübre Avrupa’da, Amerika’da ve Kanada’da kullanılan organomineral gübredir. Zeytinde, buğdayda ve diğer tarımsal ürünlerde kullanıma uygun. Toprağı yumuşatıp daha verimli hale getiriyor. Ürettiğimiz gübreyi mal ettiğimiz fiyata çiftçimize satacağız. Amacımız çiftçimize, üreticimize destek olmak” ifadelerini kullandı.

Savaş, üreticilerle anlaşmalı tarım yaparak ücretsiz fide ve tohum desteğinde bulunmaya devam ettiklerinin altını çizerken, “Hayata geçirdiğimiz hiçbir projeye siyasi gözle bakmıyor. Kimseyi inancına ya da siyasi görüşüne göre ayırmıyoruz. Herkese sevgiyle bakıyoruz. Türkiye’de insanları yeterince ayrıştıran var. Biz birleştirmek istiyoruz. Bunu başarabildiğimiz için de 3 dönemdir halkımızın takdiriyle belediye başkanlığı görevini yerine getiriyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.