Robo Yükseliş Takımı, Dünya Şampiyonasında

Yükseliş Koleji Robo Yükseliş Takımı, dünyanın en büyük robotik festivali olan “Robotex International , Tallinn/Estonia” nın Türkiye’deki “Robotex Turkey” yarışmasında 1. lik ve 2. lik ödüllerini alarak dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Robotex International 2022 kapsamında Antalya ilinde düzenlenen “Dünyanın En Büyük Robotik Festivali” ne katılan Yükseliş Koleji Robo Yükseliş Takımı, 700’den fazla öğrencinin ve 46’sı yurtdışından olmak üzere toplam 187 takımın yer aldığı yarışmada Mini Sumo kategorisinde 1.’lik, İleri Seviye Çizgi İzleyen kategorisinde ise 2.’lik ödüllünü alarak büyük bir başarıya imza attılar. Yükseliş Koleji Ortaokul Müdür Yardımcısı Yusuf Uslu ve Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Öğretmeni Muharrem Ragıp Demir Rehberliğinde Berrin Çapar, Mine İrem Yılmaz, Ata Yaman Ekenel, Mehmet Muti Keskin, Necip Ozan Söyler ve İsmail Arda Dalgın’dan oluşan Robo Yükseliş takımının elde ettiği bu başarı ile Yükseliş Koleji Robo Yükseliş Takımı ilerleyen tarihlerde Estonya’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. 700’den fazla öğrencinin ve 46’sı yurtdışından olmak üzere toplam 187 takımın yer aldığı yarışmaya katılan takımlarının elde ettiği başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hem sosyal, hem kültürel hem de bilgiyi en güzel şekilde değerlendirerek gurur kaynağımız oldunuz. Bu başarılarda emeği geçen tüm ekibimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.