Reyhanlı’ya İçme Suyu Projesinin Temeli Atıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Reyhanlı ve Kumlu ilçelerine içme suyunu sağlıklı iletecek ve yeterli temin edecek olan ‘Reyhanlı ve Kumlu içme suyu şebekeleri inşaatının temelini attı.

Reyhanlı ve Kumlu ilçelerine can olacak olan projenin temel atma törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Reyhanlı İlçe Başkanı Nihat Dağ, mahalle muhtarları ve HATSU Genel Müdür Yardımcıları Hüsna Karayazgan ile Ramazan Bozkurt katılım gösterdi.

İlk adımı Reyhanlı’da atılan projenin temel atma töreninde konuşma yapan Başkan Savaş, “Reyhanlı merkezimizin içme suyunu temin edecek yeni içme suyu şebeke inşaatımızın Reyhanlı’daki hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bütün hemşerilerimize fazlasıyla yetecek bir şebeke olmasını diliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş, Genel Müdür Polat, mahalle muhtarları ve diğer katılımcı heyet, okunan dualar eşliğinde Reyhanlı’da içme suyu şebeke inşaatının temel atma töreni açılış kurdelesini kestiler.

Toplamda 209 Km Yeni Şebeke

Yapım maliyeti 3 milyon 571 bin 487 Avro olan proje kapsamında muhtelif çaplarda uzun ömürlü borulardan olmak üzere Reyhanlı’ya 184 km, Kumlu’ya ise 25 km içme suyu şebekesi imalat çalışması yapılacak.

Reyhanlı’ya 2 Adet Depo

Proje sayesinde yer altında oluşan su kayıplarının da önüne geçileceği vurgulanırken, toplamda 5300 adet abone bağlantısının yapılacağı çalışmada Reyhanlı’ya 2000 m3 ve 50 m3 kapasiteli içme suyu depo kazandırılacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.