Rektör Prof. Dr. Tolga Depci Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, yeni eğitim- öğretim yılı ziyaretleri kapsamında İskenderun Meslek Yüksekokulu’nu (İMYO) ziyaret etti. Rektör Depci’ye İMYO ziyaretinde İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, İSTE İdari Mali İşler Daire Başkan Vekili Hasan Ümit Büyükdemir, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Muhammet Zahit Demir ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Oğuz Şerifoğlu eşlik etti. İMYO Müdürü Öğr. Gör. Hakan Kalpakçıoğlu ve İMYO personelinin karşıladığı Rektör Depci’ye, İMYO Müdürü Kalpakçıoğlu, yüksekokulun bünyesinde yer alan bölüm ve programların kapasitesi ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Ziyarette İMYO öğrencileri ile bir araya gelen İSTE Rektörü Depci, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Rektör Depci, öğrencilerin kendisine ilettiği öneri, talep ve sorunları tek tek ele alarak, içtenlikle yanıtladı. Öğrencilerle sohbetinde kendi öğrencilik deneyimlerinden örnekler veren Prof. Dr. Depci, öğrencilere eğitim hayatlarını sosyal hayatla entegre biçimde sürdürmelerini tavsiye etti.

Kaynakların efektif kullanımı hususunda öğrencilerden aldıkları geri bildirimleri dikkate aldıklarını ifade eden Rektör Depci “Öğrencilerimizle sürekli ve doğrudan iletişim halinde olmak, İSTE’yi ileri taşıma yolunda beraber yürümek benimsediğimiz yönetim anlayışı için oldukça önemli. Her zaman öğrencilerimizin gelişmesi için gerekli katkıları sunmaya hazırız. İMYO öğrencileriyle bir araya gelmek ve onlarla sohbet etmek hem oldukça keyifli hem de verimli geçti. Ön lisans öğrencilerimiz ülkemizin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamamızda oldukça kıymetli. Tüm öğrencilerimize yeni eğitim- öğretim yılında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Depci, daha sonra öğrencilerin isteği üzerine bölüm ve programlara ait derslik, atölye, laboratuvarları gezdi ve öğrenci projelerini yerinde inceledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.