Rektör Depci, “Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyorum”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Rektör Depci, aziz milletimizin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılarak şanlı tarihimize altın harflerle yazılan 30 Ağustos’un 100. yıl dönümüne ulaştıklarını belirtti.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak; “Aziz milletimizin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılarak şanlı tarihimize altın harflerle yazılan 30 Ağustos’un 100. Yıl Dönümüne ulaştık. Milletimizin bölünmez bir bütün halinde, milli şuur ve ülkü etrafında birleşmesiyle kazanılan Kurtuluş Mücadelemizin ve bağımsızlığımızın önemi çok büyüktür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘… Hiç şüphe etmemelidir ki yeni Türk devletinin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri burada atıldı. Ebedî hayatı burada taçlandırıldı. Bu sahada akan Türk kanları, bu semada uçuşan şehit ruhları, devlet ve cumhuriyetimizin ebedî muhafızlarıdır…’ olarak işaret ettiği 30 Ağustos Zaferinin üzerinden 100 yıl geçti. Bugün, atalarımızın bizlere canlarını feda ederek miras bıraktığı devlet ve cumhuriyetimizin muhafızlığını yapmak her Türkiye Cumhuriyeti ferdinin vazifesidir, değişen vazifelerimizi icra etme biçimlerimizdir. Eğitim camiasında devam ettiğimiz devletimizi ve cumhuriyetimizi koruma ve yüceltme vazifemizi, bize bırakılan mirası gelecek kuşaklara daha güzel biçimde teslim etmek için yerine getiriyoruz. ‘Zafer, zafer benimdir diyebilenindir’ parolasını benimseyerek İSTE’yi şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için geliştirmeye, yeniliklere öncülük edecek konuma getirmeye çabamız daimidir. Bu düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıl Dönümünü kutluyor; bu zaferi ve vatanı canlarını feda ederek bizlere armağan eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.