Rektör Depci, “Gelişen ve Geliştiren Bir Ailenin Parçası Olacaksınız”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, katıldığı bir televizyon programında, tercih döneminin bitmesine sayılı günler kala öğrencilere ve ailelerine İSTE ve İskenderun hakkında bilgiler verdi.

İSTE, kuruluşu ve mevcut birimleri hakkında bilgi vererek soruları yanıtlayan Rektör Depci, “İSTE olarak, üniversitenin şehriyle harmoni içinde hareket etmesi, yapılan her işin birbirini desteklemesi, sanayisiyle, toplumla, iş dünyasıyla entegre hareket edilmesi gerekliliğine inanıyoruz. İskenderun bir liman bölgesi olarak pek çok imkana sahip. Biz de tüm birim ve bölümlerimizle içinde bulunduğumuz hinderlanta uygun yatırımlar yapıyoruz. Çok yakında hizmete girecek olan Kaynak Teknolojileri Mükemmelliyet Merkezimiz şehrin tüm ögeleriyle harmoni içerisinde olmamızın bir sonucudur” dedi. Teorik eğitimlerini uygulama ile destekleyen İSTE’de göreve başladığı günden bu yana toplamda 20 farklı laboratuvarı kullanıma açtıklarını belirten Rektör Depci, tüm laboratuvarlardan bütün öğrencilerimizin faydalanmasını sağladıklarının da altını çizdi.

Bir ebeveyn olarak kendi çocuklarının gönül rahatlığıyla tüm bölümlerinde eğitim görmek isteyeceği bir üniversite olma hedefiyle hareket ettiklerinin altını çizen Rektör Depci, İSTE’nin içinde bulunduğu İskenderun’un halkının cana yakın, şehrin ise güvenli olduğunu belirterek “Şehrin içinde, ulaşımı kolay, barınma noktalarına yürüme mesafesinde, okulda yemekhane, dışarıda gastronomi şehri olarak İskenderun’un öğrencilerin tercih edeceği, ailelerin çocuklarını güvenerek gönderebileceği bir yer. Fakülte ve Meslek Yüksekokullarımızda öğrencilerin her bölümde rahatça üretebileceği, mutlu olabileceği bir ortam inşa ettik. Son dönemlerde popüler olan, geleceğin meslekleri olarak görülen bölümlere ilişkin sorulara yanıt veren Rektör Depci, öğrencilerin son dönemlerinde piyasada deneyimi edinmesini sağlayan eğitim sayesinde tercih edildiğini, mezuniyet sonrasında kolaylıkla iş bulduklarını belirtti. Öğrencilere içindeki cevheri ortaya çıkaracak, mutlu olabilecekleri meslekleri seçmesi tavsiyesinde bulunan Rektör Depci, “Bizler de o cevheri parlatacak olanlarız” dedi. İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, tercih yapacak aday öğencileri Akdeniz’in incisi İskenderun’a ve İSTE’ye davet etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.