Recep Atakaş Fen Lisesi Önümüzdeki Eğitim Dönemine Yetişecek

Kırıkhan’a 24 derslikli ve her türlü ihtiyacı karşılayacak bir okul yapmak isteyen Hayırsever İş İnsanı Recep Atakaş, eğitime katkı sağlayabiliyor olmaktan ötürü gurur duyduğunu söyledi. Yaptırılacak olan Fen Lisesinin protokolü bugün  Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında atılan imzalarla start almış oldu.

Hatay Valiliği İskenderun Çalışma Ofisinde gerçekleştirilen imza törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hayırsever İş insanı Recep Atakaş, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz katıldı. Burada bir konuşma yapan Vali Doğan, “Hayırsever iş insanı Recep Atakaş, hayırlarına yeni bir hayır ekleme kararı verdi. Kırıkhan’da zaten Recep beyin bir okulu vardı Babası Naim Atakaş adına, şimdi de bir Fen Lisesi açılması için girişimlerde bulundu. Yaptırılacak olan Recep Atakaş Fen Lisesi, 24 derslikli ve her türlü ihtiyacı karşılayacak bir okul yapmak istedi. Bu okulumuz 2023-2024 eğitim öğretim yılına da yetiştirecek. Protokolünü imzaladıktan sonra temel atacağız. Hem Kırıkhan’dan hem Hatay’dan hem de Türkiye’nin her tarafından gelecek evlatlarımıza bir eğitim yuvası olacak. Bu güzel hayırseverliğinden ötürü Recep Atakaş’a teşekkür ediyorum” dedi

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da, “İnsanlar eserleriyle anılırlar, bu da çok büyük bir eser. Biz hep şuna inanıyoruz, en büyük siyaset hizmettir. Türkiye’de böyle vatanperver, eğitim için çalışan insanlar var. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Eitime katkı sağlayabiliyor olmaktan ötürü gurur duyduğunu ifade eden Hayırsever İş İnsanı Recep Atakaş ise; “Okul yaptırmak, yaptırdığımız okullardan mezun olan öğrencilerin başarılı iş insanları olması bize gurur ve mutluluk veriyor. Ayrıca bunun dışında ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili ama denizcilik okulları az. Bundan yola çıkara denizcilik lisesi yapmayı uygun gördük. Çok şükür oradan mezun olan öğrenciler de başarılı oldular. Bunun yanı sıra ülkemizde üniversite mezunu çok ama ara eleman sıkıntısı vardı. Dörtyol Endüstri Meslek Lisesini açtık, şu anda Türkiye’de 3. durumda. Bu da gurur verici bir olay. Emeği geçenlere de teşekkür ediyoruz. Artık bilgi ve teknoloji çağındayız ve bu yönde fen liseleri önem taşıyor. Ülkemizin geleceği gençlerimizin iyi yetişmesine bağlı. Herşeyin başı eğitim. Ben yaşadığım sürece eğitime desteğim sürecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘En büyük savaş cahillikle yapılan savaştır!’ Bu ülkenin geleceği iyi eğitim ve de nitelikli öğretmenlere bağlıdır” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Kırıkhan’da yaptırılacak olan fen lisesinin yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.