Prosedürlerin Tamamlanması İle Fabrika Yapımına Başlanıyor!

Hatay’da kurulacak olan mühimmat fabrikasının prosedürlere takıldığını için bugüne kadar fabrikanın yapımına geçilemediğin söyleyen Özyurt Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, imzaların tamamlandığını fabrika yapımına en kısa zamanda başlanacağını duyurdu.

Hatay halkının uzunca bir süredir merak ettiği, hatta konunun yaygın basında dahi yer aldığı Belen Kıcı Mevkiine kurulacak olan Ortadoğu ve Avrasya’nın en büyük mühimmat fabrikası yapımı ile ilgili yaşanan duraksama, çeşitli dedikoduları da beraberinde getirmişti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Özyurt Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi başvuru ve onaylar konusunda gerekli tahkikat ve incelemelerin bitmesinin beklendiğini söyleyerek, “Dost ve müttefik ülkelerin heyecanla beklediği, ülkemizi savunma sanayi konusunda bir adım daha öteye taşıyacak, Hatay’ın adını dünyaya savunma sanayi konusunda da duyuracak olan fabrikanın bir an önce hayata geçmesini, işsiz gençlerimize de bu konuda umut olmaktan duyduğu sorumluluk ile temelin atılıp işlerin hızlanmasını en az bizler kadar heyecan ile beklemekteydi.

Omuzlarımızdaki sorumluluğun bilinci ile ülkemize hizmet edip, memleketimize istihdam yaratacak olmanın gururunu taşıyorum. Fabrika konusunda yasal ve zorunlu tüm işlemler bitti ve temel atma konusunda hemen harekete geçiyoruz. Valiliğe ve Tarım il Müdürlüğüne yaptığımız çağrı sonucunda imzalar geciktirilmeden atılmıştır. Bu konuda valiliğimize ve İl Tarım Müdürlüğümüze teşekkürlerini sunuyorum” dedi.

Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür eden Serdar Özyurt, başladığı bu yatırımın kısa süre sonra bölgemize dönüşünün muhteşem olacağını ve yan sanayi de dahil olmak üzere Hatay’ı cazibe merkezine haline getirerek, iş nedeniyle parçalanmış aileleri yeniden bir araya getirebilecek projeler için de çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.