Prof.Dr. Depci, “Dalış Turizmini Arttırmak İçin Gerekli İzinler Alındı”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Turizm Fakültesi’nin düzenlediği 2021-2022 Turizm Haftası Etkinlikleri başladı. Turizmin yararlarının, değerinin ve öneminin anlatılarak ülkedeki insanların bu konuda bilinçlenmesi için 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası hafta boyunca İSTE’de de etkinliklerle kutlanacak. Etkinliklerin açılış programına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Prof. Dr. Mustafa Yüksek ve Prof. Dr. Meltem Eken, İskenderun Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Turizm Fakültesi akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İskenderun Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Sabahattin Uygun “Çalışmalarımızla İskenderun turizmine katkı sunmaya gayret ediyoruz. 15- 22 Nisan Turizm Haftası turizm sektörünün canlanmasına, anlaşılmasına vesile olsun” dedi. Tarım ve sanayide olduğu kadar turizm alanında da aktif olarak faaliyet gösteren az sayıda ülkeden biri olduğumuzu söyleyen  İSTE Rektör Yardımcısı ve Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Yüksek, “İSTE olarak hem gastronomi hem de turizm sektöründe ihtiyaç duyulan kalifiye iş gücüne cevap vermek için öğrenciler yetiştiriyoruz. Farklı dönemlerde farklı yönelimler olsa da sektör olarak turizm varlığını sürdürmeye devam edecektir. Sektörün her sahasına katkı sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Turizm Haftası kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Selamlama konuşması yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ise, İskenderun Teknik Üniversitesi olarak değişen dünyadaki gelişmeleri takip ederek, sektörün gereksinimlerine cevap verecek yatırımlar yapmaya devam ettiklerini vurguladı. Gastronomi Mutfağını hayata geçirmemizin ardından, uygulama oteli projemizin de müjdesini vermek istiyorum diyen Rektör Depci, “Dalış turizmini arttırmak için gerekli izinleri de aldık. Sualtı müzemiz için de çalışmalarımız sürüyor. Öğrencilerin başarılı olmaları için uygulama alanlarının ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çeşitli projelerle desteklediğimiz öğrencilerimizin her anlamda başarılı olması için var gücümüzle çalışıyoruz” derken, turizm etkinlikleri kapsamında yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Doç. Dr. Sait Doğan ve Doç. Dr. Hasan Cinnioğlu’nun sunumlarıyla gerçekleşen seminerde ‘Turizmde Güncel Sorunlar ve Yönelimler’ ile ‘Covid 19 Sürecinde Turizm İşletmelerinde Liderlik’ konularından bahsedildi. Seminerde, turizm sektörünün geliştirilmesine yönelik yapılması gereken iyileştirmeler ve etkili liderlik stratejilerinin benimsenmesinin sektörde yaratacağı olumlu kazanımlar anlatıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.