Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Demirmenci, Güven Tazeledi…

Öz Çelik İş Sendikası 15. olağan genel kurulu Ankara Green Park otelde gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut Başkan Yunus Demirmenci delegelerin oyları ile bir kez daha seçilerek, güven tazeledi.

Genel Kurulda, ilk turda 3/2 oy oranına ulaşılmayınca ikinci tur seçimlerine geçildi. Burada da ilk turda olduğu gibi Yunus Demirmenci rakibi karşısında üstünlük sağladı ve yeniden genel başkan seçildi. Oy sayımından sonra üst kurul delegelerine hitaben konuşan Başkan Değirmenci, “Rakibimiz biz kazanacağız diyordu ama biz onu demiyoruz. Biz, Hak-is kazandı diyoruz! Öz Çelik İş kazandı diyoruz! Emekçi kazandı diyoruz! Yarından itibaren tüm üyelerimizi kucaklamak için yollara düşeceğiz. Hepsi bizim kardeşimiz. Oy verenler ile vermeyenler arasında hiçbir fark yok bizim için. Büyük bir sorumluluğu omuzlarımıza yüklediniz. Bu sorumluluğu birlikte taşıyacağız. Ben her bir üyeme delegeme teşekkür ediyorum” dedi.

Seçimden sonra Genel Başkan Yunus Demirmenci’yi büyük bir coşku ile selamlayan emekçiler ise iki günlük yorucu maraton sonrası kazananın Öz Çelik İş Sendikası olduğunu ifade ederek, genel başkan Yunus Demirmenci ve ekibinin yanında omuz omuza mücadele edeceklerini dile getirdiler

Leave a Reply

Your email address will not be published.