HATSU Orhanlı Mahallesindeki İçme Suyu Şebeke Çalışması Tamamlandı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), temiz, sağlıklı ve güçlü su iletimini sağlamak adına hayata geçirdiği projelerde çalışmalarını sürdürüyor. Defne İlçesine bağlı Orhanlı Mahallesindeki içme suyu şebeke çalışmasını tamamladı.

Defne ilçesine bağlı Orhanlı Mahallesi’nin içme suyu problemini çözüme kavuşturmak amacıyla yeni şebeke çalışmalarını sürdüren HATSU, su iletimini güçlü ve temiz şekilde sağlamak adına 63’lük borularla 530 metre içme suyu şebekesi çalışması gerçekleştirildiğini aktardı.

Ayrıca içme suyu iletimindeki verimliliği daha da arttırmak için depolarda bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığına dikkat çeken HATSU,  gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanarak su kayıplarına sebep olan şebekelerde de iyileştirmelerin sürdüğünün altını çizdi. Yapılan çalışmalarla ilgili mahalle sakinleri adına görüşlerini dile getiren Orhanlı Mahalle Muhtarı Cemil Günbatmaz, altyapı ihtiyacının karşılanması ve içme suyu iletiminin sağlıklı şekilde sağlanması için yapılan hizmetlerden ötürü Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.