Okulların Eksik ve Sorunları Ele Alındı

İlçemiz Kaymakamı İskender Yönden’in başkanlığında “Halkla Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” bugün gerçekleştirildi. Toplantıda okulların eksik ve sorunlarına yönelik çok yönlü analiz yapılmış ve çözüm odaklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Halkla Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı, İskenderun’da düzenli olarak gerçekleştirilmekte olup, okullarımızın genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi hakkında çözüm odaklı istişare yapılmaktadır. Bugün gerçekleştirilen toplantı İskenderun Rehberlik ve Araştırma Merkezinin (RAM) ev sahipliğinde, Kaymakam İskender Yönden’in başkanlığında gerçekleştirilirken toplantıya; Kaymakam Adayı Cezmi Kandemir, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, okul idarecilerimiz, okul aile birliği başkanları, öğrenci velileri ve Hürriyet Mahallesi Muhtarı Nevriz Acıoğlu iştirak etti.

Kaymakam İskender Yönden, toplantı öncesi RAM binasını gezerek genel işleyişine yönelik yaptığı incelemenin akabinde okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri, öğrenci velilerimiz ve mahalle muhtarlarımız ile bir araya gelerek, eğitim odaklı görüşmelerde bulundu.

Toplantıya ev sahipliği yapan RAM Müdürü Bestami Kara tarafından kamu hizmetlerinin işleyişi hakkında bilgi paylaşımı yapılmasının akabinde civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okul idarecileri tarafından bilgi paylaşımı yapılarak, okulların eksik ve sorunlarına yönelik çok yönlü analiz yapılmış ve çözüm odaklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.