Öğrencilerden, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107.’nci Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Şirinyurt İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte, öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler izleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Şirinyurt İlkokulunda ayrıca  Şehit Yüzbaşı İlker Acar anısına oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Programa; Kaymakam Adayı Cezmi Kandemir’in yanı sıra 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Aziz Şehidimizin Eşi Gülçin Acar ve Babası İsmail Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Müftüsü Osman Şekerci, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile davetli konuklar katıldılar.

İskenderun Şirinyurt İlkokulu’nda icra edilen program kapsamında; Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için canlarını feda ederek şehadete irtihal eden tüm aziz şehitlerimiz ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizin anısına bir dakika saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşımız okundu.

İlçe Müftüsü Osman Şekerci’nin eşliğinde aziz şehitlerimizin ruhuna dua okunması ve akabinde Şirinyurt İlkokulu Müdürü Mehmet Altay tarafından günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların yapılmasını müteakiben Şirinyurt İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler sergilendi.

Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların yapılması ve gösterilerin sunulmasının akabinde Şehit Pilot Yüzbaşı İlker Acar’ın anısına oluşturulan kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi. Protokol üyelerimiz, Şehit Yüzbaşı İlker Acar Kütüphanesi’nin oluşturulmasında katkıda bulunan hayırseverlerimize de plaket takdim etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.