Nardüzü Kurs Merkezindeki Sergi, Görülmeye Değer

Arsuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Nardüzü Kurs Merkezi’nde Usta Öğretici Azize Alay ve kursiyerlerince açılan “Yine,Yeni,Yeniden” İsimli serginin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Usta Öğretici Azize Alay, diğer sergilere oranla bu serginin yerinin başka olduğunu ve mutlaka serginin gezilmesi gerektiği belirtti.

Serginin açılışına Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Arsuz ilçesinde görev yapan Kaymakam Adayı Ahmet Açıkgöz, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Muammer Onay ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve büyük bir halk kitlesi katılım gösterdi.

Protokol üyeleri, serginin hayrılı ve uğurlu olması dileği ile kurdeleyi kestiler. Daha sonra protokol üyeleri, sergiyi gezerek yapılan emeği göz nuru ürünler hakkında bilgiler aldılar. Katılımcılar, sergide sergilenen birbirinden güzel yüzlerce eseri gezerken, hayranlıklarını gizleyemediler.

Sergi hakkında bilgi veren Usta Öğretici Azize Alay, “Bugün nar ağacının düğünü gibi, büyük emekler verilerek ortaya çıkardığımız bir birinden güzel bu eserleri sergiliyoruz. Bu sergi, bana göre gerçekten görülmeye değer bir sergidir. 3-4 dal üzerinde yapılan bu sergi, ipek kozasından raptanlarımıza, kağıt rölyeflerimizden ahşap oymalarımıza kadar yüzlerce eserden oluşuyor. Bunlar görülmeye değer ve gerçekten çok emek isteyen ve zevk veren ürünleri herkesin gelip görmesi isterim” derken, sergide sergilenen ürünlerin yüzde 80’inin satılık olduğunu söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.