Muradiye Mahallesi Derneği, İhtiyaç Sahibine Yardım Elini Uzatıyor

İskenderun Muradiye Mahallesi Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sönmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Aliye Alev Ünal ve Zeynep Yelken ile birlikte Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliğini ziyaret ettiler.
Yardımlaşma ve yardım etme ruhunu yaşatan bir dernek olmak istediklerini dile getiren Başkan Ali Sönmez, toplumun kanayan yarası ekonomi yardımı bile güç hale getirdiğini söyledi. Ali Sönmez, kuruluş nedenlerinin öncelikle topluma örnek olmak ve ardından mahallelerine destek vermek olduğunu söyleyerek, “İskenderun’daki ihtiyaç sahiplerini bulmak ve onlara yardım elini uzatmak için ve birilerinin hayatına dokunmak için bu derneği kurduk. Yeni kurulmamıza rağmen, bir çok vatandaşımıza şimdiden dokunduk, dokunmaya da devam edeceğiz. Bu derneği kurarken siyasi kimliklerimizi, etnik kökenlerimizi kapının dışına bıraktık da geldik. Yapacağımız çalışmalarda da hiçbir ayırım gözetmeden gerçekten ihtiyaç sahibi ise ona yardım elimizi uzatacağız” dedi. Özellikle Muradiye Mahallesinde doğup büyüyen bu gün saygın iş insanı olmuş kişilere seslenen Sönmez, onların mahallelerine daha çok katkı sunmalarını beklediklerinin de altını çizerek, bu mahallenin sorunlarını bilen ve bu duygular ile yetişen insanların kendilerini daha net anlayacağı kaydetti.

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez, “İhtiyaç sahibine yapılacak yardımlarda İskenderun basını olarak her zaman yardıma açığız. Vatandaşların sorunlarına bir nebzede olsa yardım elini uzatan siz ve sizin gibi kurum ve kuruluşların varlığı bizleri mutlu ediyor” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.