Lütfü Savaş, “Avrupa’yı Hedefleyen Bir Takım Kurma Peşindeyiz!”

İstanbulspor maçı öncesi takımın son durumu hakkında bilgiler veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, “Volkan Demirel ve ekibi, yüzünü pozitif bilime dönmüş, en üst seviyeye gelmek için çabalayan, takımın sadece bu sene değil önümüzdeki senelerde de Avrupa’da oynayacak şekilde yapılandırmaya çalışıyor. Önümüzdeki süreçte ilk hedefimiz ligde ilk 10’a girmek. Sezonun ilk 6 haftasında büyük şanssızlıklar yaşadık ama Volkan hoca ve ekibi ile bu durumu tersine çevirdik. Volkan hoca ve ekibinden memnunuz ve sezon sonu takım iyi yerlerde olacaktır” dedi.

Bu sezon biraz küçülmeye gittiklerinden söz eden Başkan Savaş, “Herkesin ayağını yorganına göre uzatması lazım. Atakaş Hatayspor olarak biz böyle yapıyoruz. Bizden sonraki yönetimlere borç devretmek istemiyoruz. Yönetimi aldığımızda kulübün çok borcu vardı. Hatay’da bir futbol kültürü oluşturmaya çalışıyoruz ama bunu yaparken de ekonomiyi düşünmek zorundayız. Bir Anadolu takımının hem ligde, hem Avrupa’da mücadele etmesi çok zordur.

Biz de öncelikli olarak altyapıya önem vererek, altyapıya yatırım yaptık. Altyapıdan oyuncu çıkarmaya çalışıyoruz. Ekonomik ve kaliteli takımlar kurmaya çalışıyoruz. Volkan hoca ile de görüşüyoruz, Avrupa’yı hedefleyen bir takım kurma peşindeyiz. Lige verilecek arada değerlendirme yapıp varsa, ihtiyaç durumunda transfer yapacağız. Ama ekonomik bir takım kuracağız. Her şeyin başı ekonomi. Sonrasında birlik ve beraberlik gerekiyor” diye konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 13 tane Süper Lig takımının olduğundan da söz eden Başkan Savaş, “Süper Lig’de en çok branşta mücadele veren biziz. Türkiye’nin en büyük ikinci ve en kompakt spor kompleksine sahibiz. Aynı anda 26 spor branşında faaliyet gösterebiliyor. Kadın futbol liginde derece yapacağımıza inanıyorum. İskenderunspor Futbol takımımız güçlü bir kadroya sahip ve iyi yolda. Takımın üstündeki baskıyı azaltmamız gerekiyor. İskenderunspor’un ileride Süper Lig’de de yer almasını isteriz. Taraftarlarımız takıma sahip çıksın bu takım başarılı olacaktır” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.