Home » Kitapların İçeriği Dolu Dolu Olsun!

Kitapların İçeriği Dolu Dolu Olsun!

Kitapların İçeriği Dolu Dolu Olsun!

(12 Eylül 2018 tarihli yazımdır)

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala öğrenci velilerinin kafalarının bir köşesinde ücretsiz dağıtılacak olan kitaplarda. Devlet okullarında öğrencilere ücretsiz kitaplar dağıtılmasına karşın okullarda eğitim veren öğretmenler kitapların içeriğinin yetersiz olduğundan öğrencilere ek kitaplarda aldırıyorlar. Velilerde maalesef kitaplar satın alıyorlar.
Eğitimden gelen yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a buradan tüm öğrenci velileri adına bir çağrıda bulunmak istiyorum;
Mutlaka eğitimde aksaklıklara neden olan sistemde bir takım değişiklikler yapacaksınızdır. Bu yaparken de devlet okullarında öğrencilere ücretsiz dağıtılan kitaplara da bir el atarsanız öğrenci velilerini de sevindirmiş olursunuz. Çünkü öğrenci velileri, dağıtılan kitapların içeriğinin yetersiz olduğundan (Öğretmenler söylüyor) siz ücretsiz dağıtsanız da kitaplar satın almak zorunda kalıyorlar.
Ya devlet tarafından ücretsiz dağıtılan kitapların içeriklerini dolu dolu yapılsın ve öğrencileri geleceğe hazırlasın veya öğrencilere kitaplar dağıtılmasın!
Neden mi?
O dağıtılan kitaplar ziyan oluyor. Boşuna israf!
Öğrenciler o kitapları aldıkları gibi evin bir köşesine bırakıyor. İnanın bir kaç öğrenci velisi ile sohbet ederken, o kitapların jelatinlerinde olduğu gibi evlerinde durduğunu söylüyorlar.
Bu konuda da veliler Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta çözüm bekliyorlar.
Hayat Size Güzel Olsun!..

Leave a Reply

Your email address will not be published.