Kimyon; “Halkımızın EXPO’21’e Sahip Çıkacağına İnanıyoruz!”

Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Nisan’da başlayacak Expo 2021 Hatay’a destek bildirisi yayımladı. Başkan Kimyon, Hatay’ın yüzlerce yıllık tarihini, medeniyet birikimini, gastronomisini ve barış içinde yaşama kültürünü Expo ile bir kez daha gözler önüne sereceğini belirtti.

Hatay’da bazı gazeteciler cemiyetlerini ziyaret eden Başkan Kimyon ve HKK yöneticileri, dev organizasyona herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Hatay’ın yüzlerce yıllık tarihini, medeniyet birikimini, gastronomisini ve barış içinde yaşama kültürünü Expo ile bir kez daha gözler önüne sereceğinin altını çizen Başkan Kimyon, “Olimpiyat oyunları ve FIFA Dünya Kupası’nın ardından üçüncü büyük organizasyon olarak kabul edilen Expo, şehrimizin ekonomisine, ticaretine, gastronomisine, turizmine ve tarımına büyük katkı sunacaktır. 1 Nisan’da başlayacak ve altı ay sürecek bu dev organizasyonda şehrimizin sosyal ve kültürel değerleri dünyanın farklı coğrafyalarından gelen misafirlerle paylaşılacak ve Hatay’ımız festivaller şehri kimliğine bürünecektir.

Medeniyetler Bahçesi ana temasıyla yapılacak bu dev organizasyon şehrimizin kalkınması ve yeni ortaklıkların geliştirilmesi açısından bulunmaz bir fırsattır. Şehrimizin iki farklı bölgesinde hayat bulacak EXPO’21 Hatay alanlarında medeniyetler bahçesi, 1.600 metrekarelik Varoluş Mozaiği, arkeopark, tıbbi aromatik ve endemik bitki müzeleri, gastronomi köyü, amfi tiyatro, hortikültür sera alanları, ulusal ve uluslararası şehir bahçeleri, çocuk oyun alanları ve daha nice değer yer alacaktır.

Her iki yerleşkenin de organizasyon sonrası şehrimize miras kalacak olması bölge insanı için büyük şans ve ayrıcalıktır. Hatay Kent Konseyi olarak şehrimize büyük kazanımlar sağlayacağına inandığımız EXPO’21 Hatay’a şehrimizin tüm bileşenlerinin destek vermesini istiyoruz. Kentimizin geleceğine değer katacağına inandığımız bu organizasyona halkımızın sahip çıkacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.