Kara, “Bayaramı Seviç ve Coşkuyla Gönülden Yaşayalım!”

Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Polat Kara tarafından, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Kara, “Bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma duyguları çerçevesinde sevinç ve coşkuyla gönülden yaşayarak idrak etmeliyiz” dedi.

Kaymakam Kara’nın yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Bayramlar; milletçe karşılıklı sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, manevi hasletlerimizi geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.

Bu manada, paylaşma ve yakınlaşmanın zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevinç ve coşkusunu hep birlikte gönülden yaşıyor, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna günleri, kucaklaşmak, helalleşmek ve kaynaşmak için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma duyguları çerçevesinde sevinç ve coşkuyla gönülden yaşayarak idrak etmeliyiz.

Bulunduğumuz bu özel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ve kardeşlik ruhu bizim en büyük enerji kaynağımız olduğu şüphesizdir. Bu ruh, kardeşlik ve hoşgörü duygularının yoğunluk kazandığı bu anlamlı günlerde önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı hâline getirmek suretiyle, aile büyüklerimiz başta olmak üzere tüm eş, dost ve akrabalarımız ile manevi bağlarımızı pekiştirmeliyiz. Özellikle evlerimizin neşe kaynağı olan çocuklarımızı sevindirmenin yanı sıra, şefkat ve merhamete muhtaç öksüz ve yetimleri, yoksul ve kimsesizleri, evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı, kutsal vatanımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarını ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizi ziyaret ederek, bayramın coşkusunu onlarla paylaşmalı ve gönül köprüsü kurmalıyız.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.