Jandarma Helikopterinden Gösteri Uçuşu

Jandarma Genel Komutanlığı Ekibi Çelik Kanatlar, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) düzenlenen Dünya Sivil Havacılık Etkinlikleri kapsamında gösteri yaptı.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) Dünya Sivil Havacılık Günü için bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı Ekibi Çelik Kanatlar İSTE semalarında gösteri uçuşu yaptı. Merkez Yerleşkede gerçekleştirilen uçuş gösterisi öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “gökyüzünde helikopter kullanmadaki tecrübe ve yeteneklerini sergileyen ve limitleri zorlayan Çelik Kanatlar’ı İSTE’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu” dedi.

Üniversite olarak ilgili fakülte ve bölümlerle havacılık faaliyetlerine katkı sunmak istediklerini belirten Rektör Depci “7 Aralık Dünya Sivil Havacılık vesilesiyle havacılık sektöründe özveriyle çalışan tüm emektarların, bayrağı devralacak öğrencilerimizin, öğrencilerimizi yetiştiren akademisyenlerimizin ve havacılığa gönül vermiş herkesin Sivil Havacılık gününü kutlarım. Ayrıca Çelik Kanatlar komuta ekibine ve Jandarma Genel Komutanlığı’mıza teşekkür ederim. Geleceğimiz gökyüzü kadar açık olmasını diliyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.