İTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis toplantısı Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ülke ve bölge ekonomisindeki son gelişmelerin yanı sıra 2021-2022 sezonunda şampiyon olarak TFF 2.Ligine çıkan İskenderunspor değerlendirildi.

İTSO toplantı salonunda gerçekleştirilen Mayıs Ayı Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Küresel ekonomide pandeminin olumsuz etkileri yavaş yavaş silinirken, ekonomik toparlanma sürecini hep birlikte yaşamaktayız. Ancak, tedarik zinciri problemlerinin enerji ve hammadde fiyatlarındaki artışın ve Ukrayna’da devam eden savaşın tetiklediği belirsizliklerle birlikte değerlendirilmesi sonucu, enflasyonun yüksek, büyümenin ise baskılandığı bir sürece girildi. Bunlarla birlikte iklim değişikliğinin gıda arzı üzerindeki tehdidi, küresel ekonomilerde enflasyon ile mücadeleyi öncelik haline getirmiş oldu. İş dünyası olarak ülkemizin bu zorlu sürecini atlatacağına inanıyoruz” dedi.

İTSO Mayıs Ayı Meclisinde gündemdeki konuların yanı sıra İskenderunspor’un şampiyon olması da konuşuldu. İTSO Başkanı Yılmaz, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmasında; “İskenderun Spor bu günlere gelmişse hepinizin sayesinde geldi. İskenderunspor hikayesi bizimle başladı. Geçmiş dönemde uzun süre 20 bin kişi önünde futbol oynadık. O dönemde insanlar dolu dolu stadyuma geliyordu ve 20 bin taraftarın önünde futbol oynadığımız maçlar oldu. Şehrimizden 4 büyük kulüplere gidip futbol oynayan sporcular oldu. Bu futbolcular şehrin tanıtımına büyük katkılar sağladı. Sporun şehirlerin tanıtımına büyük katkıları vardır. İşte İskenderunspor şampiyon oldu şehrin havası değişti. Tüm Türkiye İskenderun’u konuştu. Geçmişte Muzaffer Seköçoğlu, Hasan İnsan, Abdulkadir Kocabaş ve Sedat Uysal bu güzide kulübümüze başkanlık yaptı. Burada özellikle ifade etmek istiyorum ki, Sedat Uysal’ın hakkını yemeyelim. Bu takım için gövdesini varını yoğunu maddi manevi olarak ortaya koydu. Sedat Uysal bu takımı yeniden 9-10 yıl önce 3. Lige çıkardı. Bu da çok büyük bir başarıdır. Kendisine ve geçmişte bu takıma hizmet eden tüm yöneticilerimize camiam adına teşekkür ediyorum. Yani bu insanlar bu değerler unutulmamalı, Bu insanlar takıma maddi manevi destek oldular. Bundan sonra da hep birlikte şehrimizin bu güzide ve köklü takımına sahip çıkmamız lazım” dedi.

İTSO Mayıs ayı meclisinde Arsuz Bölgesinde kurulması düşünülen Tarıma dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu. İTSO Mayıs ayı Meclisinde, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu, gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Daha sonra gündemdeki konular görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.