İskenderunspor Şampiyonluğa Kenetlendi

3. Ligde mücadele edecek olan İskenderunspor A.Ş nin yeni teknik direktörü Ümit Karan ve kulüp CEO’su Jan Olde Riekerink ile Ramada otelde düzenlenen törenle 3 yıllık sözleşmeye imza attılar.

Gerçekleşen imza törenine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Kemal Kutlu, İskenderunspor’a bugüne kadar hizmet ve destek vermiş Makzume ailesi, futbolcular, taraftarlar katıldı.

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat “Bu yıl TFF 3. Lig’in en iyi kadrosunu kurduk. Şampiyonluğun en büyük adayı İskenderunspor. Şampiyonluk için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben futbolun olduğu her yeri seviyorum.  Hatayspor ve İskenderunsporu’un kardeşliğine ben olduğum sürece böyle devam edecektir. Hatay’ın her ilçesinde bulunan tüm takımlar ile bir bütün olacağız. Yıllar önce İskenderunspor’a gönül vermiş en iyi yerlere getirmeyi başarmış ve destek veren Raymond Makzume ve ailesine teşekkür ederim. Raymond Makzume, bundan sonra İskenderunspor’un Onursal Başkanı olarak kalacaktır” diye konuştu.

İskenderunspor Kulüp CEO’su Jan Olde Riekerink, “Burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Futbolda 26 yıllık tecrübeye sahip bir insanım. Geçmiş zamanda çalıştırdığım Galatasaray ve Ajax gibi iki çok değerli kulübü çok güzel şeyler yaşadığımı ifade etmek isterim. İskenderunspor’a çok büyük katkı sağlamak için buradayım ve hedefimiz şampiyonluktur” diye belirtti.

İskenderunspor Teknik Direktörü Ümit Karan: “Yıllar önce buradaki stada geldim ve maçları hala hatırlıyorum. Çünkü dayılarım burada futbol oynadı. O zamanlardan kalbimde İskenderun ışığı parladı. İnşallah hep birlikte İskenderunspor’u şampiyon yapacağız” şeklinde konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Lütfü Savaş “Arkadaşlarımızın heyecanı beni çok mutlu etti. Spor, insanları bir arada tutmak ve huzura kavuşturmak için yapılırsa herkese katkı sağlar. Başkanımızın geldiği günden itibaren İskenderunspor’umuzun yanında olacağımızı ve gücümüz nispetince destek vereceğimizi ifade ettik. Burada çıta çok yükseldi. Atakaş Hatayspor’da forma şansı bulamayan futbolcuların İskenderunspor’da oynamasında hiçbir sakınca görmüyorum. Yeni sezonda Atakaş Hatayspor ve İskenderunspor maçlarını hep birlikte izleyeceklerini belirten Savaş, İskenderunspor’dan yetişen başarılı sporcuların Hatay’ın adını en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. 13 buçuk yıla yakındır belediye başkanlığı yapıyorum. Ancak hiçbir zaman sporu siyasete karıştırmadım. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Erzin’den Yayladağı’na kadar tüm insanlarımızın huzur içinde, bir bütün halinde yaşamasından yanayım. Bunun için de spora karşılıksız destek veriyorum. İskenderunspor’un da doğru ve sağlıklı bir yapılanmayla Hatayspor’un yakaladığı başarıyı yakalayacağına inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından teknik kadro ile Başkan Bolat arasında resmi imzalar, şampiyonluk tezahüratları arasında atıldı.

Başkan Bolat, rahatsızlığı nedeniyle davete katılamayan Raymond Makzume’ye verilmek üzere İTSO Başkanı Levent Yılmaz’a plaket verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.