İSKENDERUN’DA LGS‘DE KAYGI YÖNETİMİ SEMİNERİ

Ortak Hayal Etüt Merkezi LGS sınavına günler kala Dayanışma Gönüllüleri yaşam alanında “Kaygı Yönetimi” konulu bir seminer düzenledi. Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzman Dr.Ahmet Yar ve Eğitim Uzmanı/ Biyoloji öğretmeni Celal Demirtaş öğrenci ve velilere yönelik sunumlar gerçekleştirdiler.
Ortak Hayal Etüt Merkezi depremin ilk günlerinden itibaren bölgemizde faaliyet yürüten Dayanışma Gönüllüleri bünyesinde kuruldu. Koordinatörlüğünü Taylan Gündoğan’ ın yaptığı etüt merkezi İskenderun Cemevi yanında oluşturduğu konteyner sınıflarda çalışmalarına depremzede gönüllü öğretmenlerle devam ediyor. Ortak Hayal Etüt Merkezi depremzede öğrencilere bir yandan sınav hazırlık ve psiko sosyal destek hizmeti verirken diğer yandan depremzede öğrencilere ve gönüllü öğretmenlere eğitim materyali ile kaynak yayın desteği sağlıyor. Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz ve İskenderun’da yüzlerce öğrenciye ulaşmaya devam ediyor.
Moderatürlüğünü Özlem Öztürk’ün yaptığı ve Dayanışma Gönüllüleri Yaşam Alanın’da gerçekleşen seminerde Çocuk ve Genç Psikiyatristi Uzman Dr.Ahmet Yar kaygının tanımlanması, kaygının ortaya çıkısı, kaygının yönetilmesi gibi konularda öğrenci ve velileri bilgilendirdi. Kentimizin sevilen öğretmenlerinden Celal Demirtaş sınav ve hayat ilişkisi, başarının tanımı, süreç odaklı yaklaşım ve sonuç odaklı yaklaşım konularında etkili bir sunum gerçekleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.