İskenderun Spor Taraftarlarına Bayram Tadında 3 Puan!

TFF 3. Lig 2. Grubunda mücadele veren Akdeniz temsilcisi İskenderun Spor’un başarılı çıkışını bugün de sürdürdü. Turuncu Mavili ekip İskenderun Spor, kendi saha ve seyircisi karşında konuk ettiği Beyoğlu Yeni Çarşı Spor karşısında baskılı ve iyi bir oyun ortaya koyarak, rakibini 3-0 yenmeyi başardı.

İskenderun 5 Temmuz stadında oynanan ve Selim Özen, Recep İlker Kor ile Yakup Erdoğan hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmada İskenderun Spor’un gollerini Enes Soy (Dk. 8), Emre Gemici (Dk.13-Pen) ile Kubilay Yıldırım (Dk.19-KK) attı.  Ev sahibi İskenderun Spor, elde ettiği bu galibiyetin ardından puanını 71’e yükseltirken, Beyoğlu Yeni Çarşı Spor’da 38 puanda kaldı.

Karşılaşmaya hızlı ve baskılı başlayan ev sahibi İskenderun Spor, maçın 8. dakikasında takım kaptanı İrfan Başaran’ın orta alandan verdiği pası alan Enes Soy, topla depar atarak Kaleci Burak Kapan ile karşı karşıya kaldı. Kaleci Burak Kapan’ı çalımlayan Enes Soy, plase vuruşuyla topu Beyoğlu Yeni Çarşı filelerine gönderdi. Skor 1-0 oldu.

Golden sonra oyun kontrolünü iyice elinde alan İskenderun  Spor karşılaşmanın 13. dakikasında geliştirdiği atakta, Kubilay Yıldırım, ceza alanı içerisinde Erdinç Pekgöz’ü çekerek yere indirince haken penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen İskenderun Sporlu Emre Gemici, topu filelere göndererek durumu 2-0 yaptı.

Gelişen İskenderun Spor atağında İrfan Başaran’ın 6 pas çizgisi üzerine yaptığı ortada Beyoğlu Yeni Çarşı Spor’un defans elemanı Kubilay Yıldırım ters kafa vuruşu ile top kendi kalesine gönderdi 3-0. Maçın kalan kısımlarında ev sahibi İskenderun Spor’un baskılı oyunu devam etmesine rağmen gol sesi çıkmadı. İskenderun Spor sahadan 3 gollü 3 puan ile ayrıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published.