İskenderun Kurtuluş Gününde Protokol, Ata’nın Huzuruna Çelenk Sundu

Türk Askerinin Hatay’a İskenderun üzerinden girişinin 84. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıt Alanında düzenlenen çelenk sunma töreninde protokol üyelerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri de katıldı.

Çelenk sunma törenine Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakam V. Dr. Polat Kara, 39’uncu Mknz.P.Tug.K. (Garnizon Komutanı) Tuğgeneral Hakan Tutucu, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, İskenderun Protokolü ve halk katıldı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunulan program saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile devam etti.

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun’un Kurtuluş Gününü ve Türk askerinin Hatay topraklarına İskenderun üzerinden girişinin 84. yıl dönümünü kutladı. Çelenk sunma töreninin ardından gün boyu ücretsiz ziyarete açık olacak İskenderun Deniz Müzesinde kurdele kesimi yapıldı ve müze ziyaret edildi. Türk Askerinin İskenderun’a girişinin ve şehri düşman işgalinden kurtarışının kurtuluşunun 84. yıl dönümünü kutlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de, “Canları pahasına bu şanlı günü tarihe kazıyan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; bağımsızlık günümüzü kutluyorum” dedi

Leave a Reply

Your email address will not be published.