İskenderun Kitap Fuarına Yoğun İlgi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ikincisi düzenlenen Kitap Günleri Fuarı düzenlenen görkemli bir açılışla yazar, yayıncı ve okuru buluşturdu. Törende ayrıca kentte kalıcı bir fuar yeri müjdesi de verildi.

Atatürk Anıt alanında kurulan dev çadırda 80 yayınevi 60 stant ve 50 yazar kitapseverlerle buluşma imkanı sunan İskenderun 2. Kitap Günleri Fuarı açılış töreni her kesimden yoğun ilgi gördü.

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kitap Günleri fuarı açılışına Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Suzan Şahin, Lütfi Kaşıkçı, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, OSB Başkanı Ayhan Tosyalı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, çevre ilçe belediye başkanları, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Ali Özyurt, Türk Kızılay İskenderun. Şube Başkanı Recep Sivri, Özçelik İş Sendikası Mali Şube Sekreteri Veysel Yayla ve STK temsilcileri katıldı.

Milletvekilleri ve belediye başkanları stantlardan kitap satın alırken, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yayınevi temsilcileriyle sohbet etti.

Fuarda ayrıca geçmiş dönem Belediye Başkanlarından Mete Aslan’ın da Kitap Otağı Yayınevi çıkışlı “Unutmadım Ben de Yazdım” isimli kitabının tanıtım standı yoğun ilgi gördü. Milletvekili Özel’e kitabını imzalayan Aslan, bir süre protokol üyeleriyle sohbet etti.

Açılışı yoğun ilgi gören 2. Kitap Günleri Fuarında protokol üyeleri ile kitap severler kurulan stantları ziyaret etti, yazarlarla sohbet etme, kitap imzalatma imkanı buldu.  

Leave a Reply

Your email address will not be published.