İSKENDERUN GENELİNDE 14 REZERVE ALAN İLAN EDİLDİ

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, büyük yıkıma neden olan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İskenderun’a başlayan rezerv bölge ilan edilen ve yapımına başlanan inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

İskenderun Körfez bloklarında şantiye alanını gezen Kaymakam Demiryürek’e Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök ve İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş eşlik etti.
Kaymakam Demiryürek yürütülen çalışmalar ile ilgili basına açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ilçe genelinde 14 rezerve alan ilan edildi. İsmet İnönü Mahallesi’nde bulunan Körfez Blokları olarak bilinen bir bölgede ilk etapta çalışmalara başlandı.

Şu anda Mustafa Kemal Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Denizciler Mahallesi ve Numune Mahallesi’nde inşaatlar devam ediyor. İlçede 424 dönüm rezerv alanlarında başlatılan inşaat çalışmalarıyla konut ve iş yeri üretimi yapılacak. Bu rezerv alanlarda daha önce 4 bin 154 konut mevcuttu. Aynı alan üzerinde 4 bin 714 konut üretilecek. Ayrıca, 221 iş yerinin yerine de 276 iş yeri inşa edilecek.

Örnek çalışmalardan birinin önündeyiz. Burada birinci etap 276 konut ve 9 iş yeri yapılacak. 3 Mayıs’ta müteahhit firmaya alan teslim edildi, inşaat süresi 31 Aralık’ta sona erecek ve o tarihte konutlar ve iş yerleri TOKİ tarafından müteahhit firmadan teslim alınacak” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.