İskenderun Gençlik Merkezinden Dodi’nin Miniklerine Fidan Dikim Şenliği

İskenderun Gençlik Merkezi ile Dodi Eğitim Kurumları’nın ortaklaşa düzenledikleri Fidan Dikim Şenliğinde, minik çocuklar 52 adet fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlik ile ilgili bilgi veren Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ormansız bir yurt vatan değildir’ sözünden hareketle toprağı yeniden yeşillendirdiklerini belirtti.

İskenderun Gençlik Merkezi ile Dodi Eğitim Kurumları’nın Orman Haftası Etkinlikleri kapsamında ortaklaşa gerçekleştirdiği Fidan Dikimi Şenliğinde zeytin ve meyve ağaçlarından oluşan 52 adet fidan Gençlik Merkezinin bahçesinde toprakla buluşturuldu. Gençlik Merkezi gönüllüleri ve Barbaros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan gençler miniklere fidan dikiminin nasıl gerçekleştiğini anlatarak ağaçların hayatımızdaki öneminden bahsetti. Gönüllü gençlerin rehberliği eşliğinde minik elleriyle toprağa can veren çocuklar, diktikleri fidanlara temsili olarak isimlerini astıktan sonra can suyunu vererek ilk yaşamı hediye ettiler. Dodi Eğitim Kurumları’ndan gelen minik öğrenciler düzenli olarak gelip ağaçlarını sulayacaklarını, ağaçların bakımını yapacaklarını ve fidandan ağaca dönüşümünün serüvenine şahit olacaklarını söylediler. Katılım sağlayan geleceğin gençleri olacak 100 çocuğa çevre bilincinin oluşturulmasında böylelikle ilk adım atılmış oldu.

Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ormansız bir yurt vatan değildir’ sözünden hareketle yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olan ormanlarımızda, geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük yangınların izlerini silmek için toprağı yeniden yeşillendirdik. Bu fidan dikimiyle de geleceğin gençlerinin kalplerine ağaç sevgisini aşıladık. Gün sonunda gençlerimizle miniklerimiz hep birlikte oyunlar oynayarak günü eğlence ile tamamladılar’’ dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.