İskenderun Gençlik Merkezi, Öğrencilerle Birlikte Hayvanları Besledi…

İskenderun Gençlik Merkezi Sevgi ve Merhamet Timinin alt grubu  #PaTim olarak iki buçuk yıldır her hafta düzenli olarak besledikleri patili dostlarını 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde bu kez İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin genç gönüllüleriyle birlikte beslediler.

Öğrenciler evlerinden getirdikleri yiyeceklerle İskenderun’un Çankaya Mahallesi bölgesinde bir başına yaşayan köpekleri kendi elleriyle beslerken, kendi gönüllerini de sevgiyle besledi. İskenderun Gençlik Merkezi, sadece 4 Ekimde değil her zaman hayvan dostlarımıza yönelik proje ve faaliyetler yürüttüğü, kışın yabani hayvanlar için dağa, kuşlar için ağaçlara asılan yiyecekler götürdüklerini, sadece besleme ile kalmayıp hasta olan hayvanlar için de ellerinden geleni yaptıklarının bilgisini vererek gençleri bilgilendirdi.
Günün anlam ve önemine yönelik açıklama yapan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin; “İskenderun Gençlik Merkezi hayvan dostu bir merkezdir. Gençlik Merkezlerinin halihazırda Gönüllü Patisi grupları var, merkeze gelen bütün gençlere hayvan sevgisi bilincini benimseterek, hayvanlar için ellerinden geleni yapmaktalar. Hayvan dostlarımıza yönelik projelerimiz sadece 4 Ekim’e özel yapılmamaktadır. Unutmayalım ki hayvan dostlarımız doyduklarında daha mutlu, sevildiklerinde daha huzurlular” derken, bu etkinliğe katılan İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkürlerini iletti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.