İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı’dan Okullara Boya Malzemesi Yardımı

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi üzerine 100’e yakın okula toplam 760 galon boya yardımında buldu. Belediye Ulaşım Müdürlüğünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Tosyalı, geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızın daha güzel şartlarda eğitim almaları kendileri için önemli olduğunu belirtti.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, okul müdür ve idarecilerinin de katıldığı ihtiyaç malzemeleri dağıtım törenin de 100’e yakın okullun ihtiyacı karşılanmış oldu. 760 galondan oluşan boya bidonları, ihtiyaçlar doğrultusunda okul müdür ve idarecilerine teslim edildi. Yapılan yardımı alacak vasıtası olmayan okullara da İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın talimatı ile belediye aracı ile okullara bırakılacak.

Törende konuşan Belediye Başkanı Tosyalı, “Bize ihtiyacı olduğu belirtilen  tüm okulların, bu yardımlar ile boya malzemeleri belediye tarafından karşılanmış oldu. Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızın çok daha güzel şartlarda eğitim alsınlar diye tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Şimdi de burada onları teslim edeceğiz. Biz göreve geldiğimizden bu yana belediye hizmetleri aslı görevimiz ama onun dışında da ilgili müdürlüklerin ve kurumların ihtiyaçları bize iletildiğinde her zaman için karşılama çabası içerisinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz” derken, 2022-23 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Haytaz da “Başkanımızdan ihtiyaç olan okullarımız için talepte bulunduk. Sağ olsun başkanımızda talebimizi kabul etti ve talep ettiğimiz bütün yardımı yaptı. Güçlendirme yapılan okullarımız hariç, bütün okulların ihtiyaçları bu yardım ile giderilmiş oldu. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.