İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan ve Yönetimi İskenderun’da

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve beraberindeki heyet Hatay’ın İskenderun’da bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Ziyarette, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran’a; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Kaptanoğlu Dikici, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Düzgit, Yönetim Kurulu Üyesi Başaran Bayrak, İMEAK Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri İsmet Salihoğlu, Kdz. Ereğli (Batı Karadeniz Bölgesi) Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem, Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağlı, Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç, Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Arıkan, İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve eşleri eşlik etti.

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve beraberindekiler İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e nezaket ziyareti gerçekleştirerek bölgenin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundular. Başkan Tamer Kıran İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın yapılanmasıyla ilgili Kaymakam İskender Yönden’e bilgiler vererek “İş yaparken kamu gücümüz yok, yaptığımız işler karşısında kamu görevlisi gibi sorumluyuz, kamu niteliğindeki STK gibi melek örgütüyüz. Devlet nezdinden tanınırlığımız oldukça yüksek. Çünkü oda olarak her şeyi kapsıyor, armatör de, tersane de, balıkçı da, liman da, acente de yakıtçı da üyemiz olduğu için devlet bizimle muhatap olduğunda tüm konularla cevap verebilecek durumda oluyoruz, meslek komitelerimiz vasıtasıyla” dedi.

İş İnsanı Recep Atakaş’ı da ziyaret eden heyet İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun şubesine geçti. İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, Meclis Başkanı Adnan Yener, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suphi Şaşati, Yönetim Kurulu Üyeleri Atilla Demirkent, Özhan Akgünlü, Ümit Özdemir, Meclis Üyesi Bekir Şengül, Ayhan Binbay, Aydın Antakyalıoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Taştekin, heyeti karşıladı. İskenderun körfezi deniz ticareti sorunlarının tartışıldığı toplantıda sorunlar ve çözüm yolları konuşuldu.

İskenderun temaslarını tamamlayan heyet Antakya’ya geçerek Uzun Çarşı, Müze Otel ve Hatay Arkeoloji Müzesini ziyaret etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.