İGM ÖĞRENCİSİ SERA ÖZDEMİR TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

T3 Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak ve çocukların Milli Teknoloji Hamlesi konusunda hislerini, fikirlerini ve hayal dünyalarını yansıtabilecekleri bir etkinlikle farkındalık oluşturmak adına ödüllü bir resim yarışması düzenledi.

Resim yarışması çerçevesinde İskenderun Gençlik Merkezi Resim Atölyesi öğrencisi Sara Özdemir, yaptığı resimle kendi kategorisinde Türkiye birinciliğini elde etti.

Hayal et, çiz ve gönder sloganıyla düzenlenen yarışmada İskenderun Gençlik Merkezi Resim Atölyesi Eğitmeni Emine Aygen Kahraman’ın öğrencisi Sara Özdemir ‘Milli Teknoloji’ temasıyla yaptığı resimle derece elde etti.

9 yaşında olan Sara Özdemir’in hayal dünyasını yansıttığı resimde, uçan araba, Türk bayrağı temalı genç kız ve erkek ve yakın zaman da uzaya çıkan ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı’dan esinlenerek bir astronot yaptığı görüldü. Bayrağımızın simgelerinden olan ay ve yıldız ise resmin her yerinde olması gözlerden kaçmadı.

İskenderun Gençlik Merkezi Resim Atölyesi Eğitmeni Emine Aygen Kahraman konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında ‘T3 Vakfının Teknoloji hamlesi konulu 23 Nisan’a özel bir resim yarışmasıydı bu. Yarışmadan 2-3 gün önce haberim oldu. Bu konuda Sara’yı da teşvik ettim. Aynı gün resmi çizdi ve gönderdik. Daha sonra ise Türkiye 1. si olduğunu öğrendik. Çok mutlu olduk, çok gururlandık” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin “Merkezimiz bünyesinde faaliyet gösteren bütün atölyelerimiz başarılarına başarı katarken Resim atölyemizinde bir başarı göstermiş olması bizler için çok gurur verici. Gençlerimizn başarılı olmaları adına onlara elimizden gelen her türlü imkanı sağlıyoruz” ifadesinde bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.