İbrahim Gül, “Dünya Durana Kadar, Bağımsız Yaşayacağız!”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir bildiri yayınlayan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Ülkemizin dört bir yanından çıkan kahramanlarımızın verdiği milli mücadele ile hain darbe girişimini milletçe püskürttüğümüz girişiminin 6. yılında, aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Bizler asil Türk milleti olarak 1071 yılında geldiğimiz ve yurt saydığımız bu kutsal topraklarda, birçok destansı mücadele ile bu günlere geldik. Yedi düvele meydan okuyan bu milleti ve kurtuluş savaşında verdiği kahramanca mücadeleyi idrak edemeyen ve milli iradeyi hiçe sayan hainlere de 15 Temmuz’da tanklarının karşısında dimdik durarak, hayal bile edilemeyecek bir destanın yazılışını o gece gösterdik.

Ay Yıldızlı Al Bayrağımızın altında, dünya durana kadar, bağımsız yaşamaya yemin etmiş bir milletin evlatları olarak, bizlere düşen en büyük görev ise ilk Türk devleti Asya Hun’dan başlayarak, günümüze kadar verilen destansı mücadeleleri hiçbir zaman unutturmamaktır.

Bu gün ise şanlı tarihimize altın harflerle düştüğümüz 15 Temmuz destanını gelecek kuşaklara tam anlamıyla aktarılmasını sağlamak, bundan sonra böyle hain kalkışmalara kalkacak akılsızlara, milletçe tek vücut nasıl olunur, istiklal ve istikbal uğruna neler yapabileceğimizi göstermek ve Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladığımız bu gün, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere, bu aziz toprakları bizlere yurt kılan Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, aziz Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı günler diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.