Hürriyet İlkokulu 1. Sınıfların Etkinliği Ayakta Alkışlandı…

İskenderun Belediye Kültür sarayında hafta sonu akşam gerçekleştirilen İskenderun Hürriyet İlkokulu 1. Sınıfların Okuma Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 1. Sınıf Öğrencilerinin sahnede ortaya koydukları performans göz doldurdu. Veliler, kendi çocuklarının sahnede yaptıkları karşısında şaşkınlık yaşarken, gösteri sonunda öğrenci ve öğretmenler uzun süre ayakta alkışlandılar.

Hürriyet İlkokulu 1. Sınıfların Okuma Bayramına Okul Müdürü İmadeddin Oğuz, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı. Kendi Çocuklarının sahnedeki performansını izlemek isteyen öğrenci velileri salonu doldurdu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Oğuz, “Okula yeni başlayan öğrencilerimiz, öncelikle sınıflarına ve öğretmenlerine alıştılar. Daha sonra okuma yazmayı öğrendiler. Öğretmenlerinden masal hikaye dinlediler. Resim yaptılar, müzik derslerine girdiler ve şarkılar öğrendiler. Daha sonra okuma yazmaya geçtiler. Hayatlarının en önemli anı da okuma yazmaya geçtikleri andır. Cahillikten kurtulurlar. Okumayı yazmayı öğrendikten sonra ufku gelişiyor insanın. Çocuklarımızın eğitiminde öğretmenlerimiz çok çalışıp emek verdiler. Bizim çocuklarımızdan tek isteğimiz; birbirine saygılı olsunlar, dürüst olsunlar, doğayı, çevreyi ve hayvanları korusunlar. Barış içerisinde yaşasınlar. Memleketin bu çocuklarımıza ihtiyacı var. Bu çocuklarımız ülkemizin geleceği ve sönmeyen güneşidirler.

Bizler, her zaman bu çocuklarımıza güvenmeliyiz. Onları çocuk olarak algılamamalıyız. Ülkemiz; bu çocuklar sayesinde gelişecek, ilerleyecek ve müreffeh seviyeye ulaşacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ülkemiz; çağdaş medeniyetler seviyesine bu çocuklar sayesinde ulaşılacaktır.’ Sözlerime Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ düsturu ile son verirken, çocuklarımızı bu şekilde eğitiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından 1. Sınıf Öğrencileri sahne alarak, kimileri şarkılar söyledi, kimleri şiir okudu kimleri ile folklor gösterisi yaptı. Öğrenciler bunları yaparken velilerde büyük bir hayranlıkla onları izlediler. Yetişkinlere taş çıkarırcasına gösterilerini tamamlayan öğrenciler ve öğretmenler, uzun süre ayakta alkışlandılar.

Etkinlik sonunda da palyaço gösterisine kendilerini kaptıran minik öğrenciler, şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.