HBB; Kimsenin Vatandaşları Yanıltmaya Hakkı Yok!

Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından, vatandaşların HBB’nin çalışmaları ile ilgili yanıltılmak istendiği savunuldu. HBB sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin her ilçede yol yapım, bakım ve onarım hizmeti gerçekleştirdiği belirtilerek yılın ilk 8 ayında sadece Kırıkhan ilçesinde 30 bin ton asfalt kullanıldığı vurgulandı.

HBB’nin, Kırıkhan ilçesinde kendi sorumluluğunda bulunan yol genişliği 22 metre üzerindeki yollarda 8 kilometre beton asfalt serimi ve birçok yolda 19 kilometrelik sathi kaplama çalışması yaptığı bildirilen açıklamada şöyle denildi; “Kırıkhan Belediyesine ait olmasına rağmen yapılmayan ve vatandaşların oldukça sıkıntılar çektiği Bahçelievler Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Kırıkhan Sanayi bölgesinde Büyükşehir Belediyesi bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

Altyapı ve üstyapı çalışmalarını il genelinde sürdüren HBB ekipleri, altyapısı tamamlanan Mimar Sinan Mahallesi İnönü ile İsmail Turan Bulvarları arasında asfalt yama çalışmalarını tamamladı ve sorumluluğu Kırıkhan Belediyesinde olan Gazi Mahallesi Tayfur Sökmen Caddesi’nin (Hassa Caddesi) alt yapısını da 7 Eylül Salı günü bitirdi. Hassa Caddesi beton asfalt çalışmasının da 9 Eylül günü için planlandığı açıklanmışken, ilçe belediyesi tarafından Hassa Caddesi’ne yama işlemi yapıldı.

HBB olarak Hatay’ın her bölgesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam edeceğiz. Hizmetlerimiz konusunda vatandaşları yanıltmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.