HBB, Hayati Bir Eğitimin Altına İmza Attı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki personelin iş güvenliği ve iş sağlığı için gerekli tedbirleri elden bırakmıyor. HBB, yerden yüksek bölgelerin temizliği, bakımı ve onarımı gibi birimlerde çalışan personelin can güvenliği yüksek irtifa ve dağcılık eğitimi verdi.

Hatay Büyükşehir belediyesi insan iş güvenliği ve iş sağlığı için hayati bir eğitimin altına imza atarak, Asi Nehri ve yüksek yerlerde bulunan alanları temizleyen ekibe, yüksek irtifa ve dağcılık eğitimi verdi.  Uluslararası İple Erişim Teknisyeni Zafer Gürsel, iki günlük eğitimde ilk olarak yüksek irtifada güvenli çalışmanın önemini teorik olarak anlattı. Gürsel daha sonra HBB personeline iple aşağı nasıl inileceğini ve iplerin güvenli yerlere nasıl bağlanacağını uygulamalı olarak gösterdi. Asi Nehri’ni temizleme ekibinde çalışan HBB personeli Rıfat Arslan, aldıkları eğitimle eksiklerini giderdiklerini ve iniş tekniklerini detaylıca öğrendiklerini dile getirdi. 

Hatay Büyükşehir Belediyesinin verdiği bu eğitimin amacı, çalışanlarının hayati tehlikesi olan yüksek alanlarda arama kurtarma ve temizleme çalışmalarını en güvenli şekilde yapabilmelerini sağlamak. Eğitim sonunda ekip, profesyonel dağcıları aratmayacak teknik bilgiye sahip olacak ve tehlikeli alanlarda görevlerini güvenle yerine getirecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.